DINERS CLUB INTERNATIONAL

Prvý univerzálny platobný prostriedok - prvá kreditná karta na svete, ktorej vynálezcom bol Frank McNamara, vznikla po jeho návšteve jednej z newyorských reštaurácií v roku 1949, keď pri platení zistil, že pri sebe nemá dostatok peňazí a musel si na zaplatenie účtu požičať od priateľov s ktorými večeral. Zapovedal sa, že sa už nikdy v živote nechce ocitnúť v podobnej situácií a tak bola na svete myšlienka univerzálneho platobného nástroja - kreditnej karty.

V roku 1950 založil spolu s Ralphom Schneiderom prvú spoločnosť na svete vydávajúcu kreditné karty - nebankovú finančnú inštitúciu Diners Club International, ktorá svojím názvom bude navždy pripomínať hostinu (anglicky dinner), kedy karta svojmu vynálezcovi chýbala. Frank McNamara bol za svoj vynález - kreditnú kartu, časopisom Life vyhlásený za jedného zo 100 ľudí, ktorí najviac ovplyvnili 20. storočie.

Hneď od začiatku bolo cieľom Diners Club International poskytovať exkluzívne služby najnáročnejším klientom. Hoci v prvom roku existencie akceptovalo kartu ešte len 14 reštaurácií v New Yorku, počet držiteľov dosiahol už 20-tisíc. Výhody a možnosti kreditnej karty boli zrejmé. Vďaka svojej tradícii a exkluzívnym balíkom benefitov a doplnkových služieb, sú produkty Diners Club všeobecne považované aj v dnešnej dobe za inteligentné platobné riešenia s prívlastkom exkluzivity a výnimočnosti pre ich držiteľov.

V roku 2009 sa vo svete Diners Club International udialo veľa nového. 100% vlastníkom značky Diners Club International sa stal Discover Financial Services, jedna z najuznávanejších značiek poskytujúcich finančné služby v USA, zameraná na priame bankovníctvo a platobné služby. Zároveň prešla značka Diners Club International rebrandingom loga a bola spustená celosvetová kampaň "Belong", teda "Patriť".

V súčasnosti je Diners Club International celosvetovo uznávanou značkou a slúži potrebám svojich klientov, ktorým ponúka nadštandardné služby, ako napr. asistenčné služby, exkluzívne cestovné poistenie, prístup do viac ako 450 letiskových salónikov, rôzne zvýhodnenia u partnerov a mnoho ďalších. Zároveň myslíme aj na potreby korporácií a majiteľov firiem, ktorým ponúkame kompletnú škálu riešení pre ich riadenie výdavkov. S akceptáciou vo viac ako 185 krajinách sveta, miliónmi obchodníkov, prístupom k hotovosti na viacej ako 805 000 hotovostných miestach, je karta Diners Club vašou vstupenkou do elitného sveta.