Diners Club Magazine

V Škótsku si robia starosti kvôli známej lochnesskej príšere, ktorú domáci s láskou volajú Nessie. Tohto roku záhadného tvora vraj videli dva razy a vlani trikrát. Počet „lovcov“, snažiacich sa získať zábery Nessie, tiež povážlivo klesá, napísal denník Times. Chudáci Škóti! Zdatný Slovák vidí svoju príšeru 365-krát do roka a v priestupnom roku ešte raz navyše! Na včely a osy by si nemali dávať pozor len alergici. Ohrozené sú aj všetky ženy s prsnými implantátmi. Bodavý hmyz totiž prepichol stenu silikónovej náhrady jednej žene z Taiwanu. Žihadlo schytala do prsníka počas jazdy na motorke. Chvalapánubohu, ďalší pozitívny dôkaz, že príroda predstihuje umelé hmoty, aj keď v tomto prípade iba o prsia.
O kurióznom zásahu španielskych policajtov, ktorí rozohnali na jednej z najfrekventovanejších komunikácií Madridu demonštráciu kolegov, informujú tamojšie médiá. V súčasnosti nielen v Španielsku ide o inováciu príslovia „Komu dal Boh úrad, tomu dal aj rozum“ na variant „Komu dal Boh uniformu, tomu vzal aj rozum“. V Indii vypuklo absolútne šialenstvo medzi chlapcami a mužmi, ktorí sa húfne objednávajú na plastické operácie zadkov. Vypracované sedacie svaly nesmú mať ani kúsoček tuku, nevzhľadné ochlpenie či jazvy. Takáto plastika má minimálne jednu výhodu: Ak sa plastika nevydarila, možno smelo povedať, že je na riť.
Bývalý americký prezident Bill Clinton dúfa, že jeho manželka Hillary sa stane hlavou Spojených štátov. V televíznej talkshow Oprah Winfrey potvrdil, že hrdo ponesie označenie „prvý chlapec“. Milan Lasica bol vtipnejší. Ten prezradil, že v prípade zvolenia jeho manželky za prezidentku sa dá titulovať „prvý dám“. Predstavitelia nepálskej štátnej leteckej spoločnosti obetovali dve kozy Akashovi Bhairabovi, hinduistickému bohu nebies. Urobili tak po tom, čo jeden Boeing 757 z ich fl otily začal vykazovať technické problémy. V našich končinách sa zasa kvôli dvom kozám obetujú chlapi bez toho, aby vykazovali technické problémy.
Týždeň módy v Španielsku priniesol niekoľko naozaj zvodných kreácií. Spoločným znakom prehliadok viacerých návrhárov bol tohto roku trend ešte hlbších výstrihov, na aké sme boli doteraz zvyknutí. Je to diskutabilný trend, lebo ide o dvojsečnú zbraň. Na hlboký výstrih možno chytiť nielen chlapa, ale aj nádchu. Keď vo Vysokých Tatrách napadol prvý sneh, na Lomnickom štíte sa z neho okamžite zrodil prvý snehuliak! Toho snehuliaka by sme mali vyhlásiť za zákonom chráneného. Nielenže je prvý, ale na rozdiel od našich politikov vie, kedy odísť.
Toto určite nečakali! Divákov telefonickej súťaže vo Švédsku musel poriadne znechutiť výstup sympatickej moderátorky, ktorá počas živého vysielania „hodila šabľu“ a takto si „uľavila“ rovno v štúdiu. To sú tie národné špecifi ká. Od Tatier k Dunaju pri vysielaní všelijakých reality šou hádžu šabľu diváci. Štyridsaťjedenročný muž z Melvindale v Michigane si dal na svojej samovražde naozaj záležať. V lese si vlastnoručne postavil gilotínu a sám si na nej zoťal hlavu. To všetko nepozorovane neďaleko nákupného centra. To je toho! Pri nákupných centrách stráca hlavu každá druhá Slovenka, pohybujúca sa rýchlosťou 2 000 korún za minútu.
Osemnásťročný motorkár Matěj Kůs z Plzne sa stal členom britského klubu Berwick Bandits. Počas posledných pretekov svojho tímu utrpel vážne zranenie, keď mu jeden z rivalov prešiel po hlave, čo spôsobilo, že zrazu perfektne hovoril po anglicky. Tí Česi majú zase protekciu! Mne už toľkí prešli cez rozum a po anglicky neviem ceknúť ani pol slova! Ak sa všemožne vyhýbate pracovným povinnostiam, nemusí to hneď znamenať, že ste lenivý. Možno ste chorý. Podľa nemeckých vedcov totiž môžete trpieť takzvanou laborofóbiou – teda chorobným strachom z práce. Touto poruchou údajne trpia milióny zamestnaných ľudí na celom svete. No prosím, žena mi vyčíta, že som lenivý, a ja som pritom vážne chorý. Veď ja som na prácu taký alergický, že v nej nemôžem ani poriadne spávať!