Diners Club Magazine

 

Gramofón pre začiatočníkov
Na obrázku to vyzerá skôr ako kus kmeňa s akousi čudnou výzdobou. Prípadne by to mohol byť aj nevydarený pokus o tortu z prvého ročníka cukrárskeho učilišťa. V skutočnosti je to však poriadne drahý gramofón pre audiofi lov – začiatočníkov. Je naozaj vyrobený z dreva, ale vo vnútri je špičková technika a elektronika. Výrobca audio Consulting ho ponúka ako prístroj pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s audiofi lskými rozkošami. To znamená, že je síce drahý, ale v podstate lacný, pretože skutočné gramofónové klenoty stoja asi toľko, ako keby boli celé vyrobené zo zlata. Tento drevený kúsok môžete mať za približne 20 000 €. Pre mladších čitateľov – na tomto prístroji sa prehrávajú tie veľké čierne kotúče, ktoré majú vaši rodičia zastrčené kdesi v pivnici alebo na povale.

iPhone má byť pre všetkých!
Telefón s nahryznutým jablkom by si mali vychutnávať všetci, bez rozdielu veku. To si zrejme povedal výrobca stopercentne analógového doplnku pre zbožňovaný iPhone. Uviedol na trh iPhoneový dok pre starých. Tak sa táto podivuhodná vecička volá. V podstate ide len o „vyčančaný“ stojanček s obrovskou hranatou lupou.

iPhone má totiž skvelý displej, ale stačí len zopár dioptrií a užívateľ na ňom vidí len farebné fľaky. Prichádza tak o neuveriteľnú rozkoš capkať prstom po displeji a prehrabávať sa v tonách aplikácií, ktorými sa dajú útroby tohto prístroja zasviniť. S touto pomôckou je to podstatne jednoduchšie. Stačí do nej nastoknúť iPhone a potom už len sliepňať na krásne zväčšený obraz. Pre nahluchlých sú v doku zabudované aj reproduktory, aby si seniori mohli vychutnať trebárs najnovšie klipy lady gaga. Menší problém je v tom, že po vložení do štrbiny v doku sa s jablkovým telefónom dosť neprakticky telefonuje. ale to v prípade tohto prístroja nie je až také podstatné – telefonovanie je niekde na konci zoznamu zbytočných funkcií.

Sopečné hodinky
Pamätáte sa ešte na islandskú sopku eyjafjallajökull? Desaťtisíce ľudí jej nevedia prísť na meno, a nie preto, že sa to ani nedá vysloviť. Minulý rok na jar si zľahka odgrgla a odstavila leteckú premávku v celej európe, takže tie desaťtisíce ľudí zostali trčať na letiskách a v zahraničí. Pre jedného „hodinkoidného“ dizajnéra sa však stala inšpiráciou. navrhol a vyrobil hodinky s názvom icelandic eyjafjallajökull watch. zneužil pritom nielen meno sopky, ale aj kúsky popola, ktoré narobili takú paseku v európskom vzdušnom priestore.

V tých hodinkách je totiž originálny eyjafjallajökullský popol. Treba uznať, že nápad je to skvelý, hodinky vyzerajú fajn, len treba dúfať, že popol sa hádam nedostane do ozubených koliesok. ak by ste po tomto sopečnom skvoste zatúžili, máte smolu. Hodinky existujú len v jednom exemplári (aj to vraj nie je celkom isté) a v predaji sa nikdy neobjavia.

Vylepšený cyklobeh
Pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či majú behať, alebo bicyklovať, je určené približovadlo s názvom elliptigO 3C. ako vidieť, vyzerá ako plod vášnivej noci medzi bicyklom a stacionárnym eliptickým aparátom z fi tnescentra. Podľa výrobcu ponúka úplne nový spôsob osobnej dopravy a zároveň aj úplne nové zážitky na cestách. nie je však isté, či by nebolo jednoduchšie kúpiť si kolobežku. Postoj je v podstate rovnaký, technika jednoduchšia, stabilita lepšia. Treba však uznať, že človek kráčajúci na dvoch kolesách určite upúta pozornosť okoloidúcich ľudí i lesnej zveri.

Samodeštrukčné úložisko
Ak ste tajný agent, terorista alebo len paranoik, určite oceníte zaujímavý výtvor od spoločnosti Fujitsu. nenápadný plastový kotúčik s malým chvostíkom je vlastne fl ashový disk, ktorý sa dá cez USb pripojiť k akémukoľvek počítaču. lenže vo vnútri sa ukrýva prefíkaný a zákerný chyták na zlodejov. V prípade potreby totiž disk dokáže spoľahlivo zničiť všetky uložené súbory.

Dá sa napríklad naprogramovať tak, aby sa pravidelne a kompletne premazával v danom časovom intervale – od 10 minút do jedného týždňa. To sa zíde deravým hlavám, ktorým hrozí, že uložené delikátnosti sa dostanú do nesprávnych rúk. Disk však dokáže vymazať údaje aj po zadaní nesprávneho hesla, či dokonca po pripojení do nesprávneho počítača. Je to teda niečo ako špiónsky aparát zo známeho seriálu a fi lmov Mission impossible. Má len jednu chybu – pri ničení uložených ultratajných informácií sa z neho nedymí.

 

NEWPAGE

Pre ňu

Vysávacie šteniatka
Sú malé, milé a poslušné. nezostávajú po nich ani chlpy, ani mláčky, ani pevný metabolický odpad. navyše vykonávajú jednu z najotravnejších domácich prác – vysávanie. Tento ukrutne originálny nápad vzišiel z dizajnérskeho štúdia Yanko Design. Sú to štyri malé robotické vysávače v tvare psích šteniatok. Šteniatka sú síce dosť štylizované, ale pri troche fantázie na nich nájdete isté psie rysy. Majú aj mamu-psicu-roboticu, ku ktorej sa prisajú, keď vykonajú zodpovednú prácu.

Každý má na nej vlastnú robotickú bradavku, cez ktorú sa dobíjajú. Celý húf aj s matkou môžete umiestniť niekde pod stôl alebo pod nábytok. Vysávacích havkov stačí len naprogramovať, v určenom čase sa odpoja od mamy, rozpŕchnu sa po byte a upratujú ostošesť. Treba len dávať pozor, aby sa nedostali do kontaktu so živými domácimi chlpáčmi, pretože máloktorý by odolal pokušeniu zahryznúť sa do čudných tmoliacich sa robotíkov.

iPad do každej kuchyne
Možno aj vy patríte medzi fanatikov, ktorí sú presvedčení, že iPad je najlepší prístroj v tejto galaxii a život bez neho stráca zmysel. Pre domáce gazdinky, ktoré cítia potrebu capkať prstami po jeho displeji aj pri varení, je určený špeciálny kuchynský iPadový prezervatív.

Je to vlastne len obyčajný návlek, ktorý môžete okydať čímkoľvek, čo vám v kuchyni príde pod ruku. iPad však zostane ochránený a stále funkčný bez ohľadu na to, či ho zasypete múkou, alebo oblejete hovädzou polievkou. Stačí len z displeja odhrnúť gebuzinu a pokračovať v zbožnom civení na zbytočnosti, bez ktorých nemôžete žiť... Samozrejme, bolo by dobré popri tom stíhať aj niečo uvariť. To už ale iPad nedokáže. To je stále len a len na jeho majiteľke.

Kvantové radiátory
Ak máte doma úplne všetko a už nemáte do čoho investovať prebytočné peniaze, pustite sa do rekonštrukcie kúrenia. namiesto bežných radiátorov si kúpte horúcu novinku od spoločnosti 5.5 Designers. Jeden kúsok stojí asi 3 000 eur. Pri počte vykurovacích telies v priemernej domácnosti to vyjde na veľmi utešenú sumu. Prečo sú také drahé? lebo sú veľmi cool a veľmi hot. Okrem toho, je v nich implantovaná prevratná technológia – kvantové sklo. Vo vnútri sklených tabúľ sú tenučké a neviditeľné kovové vrstvy. Pri zapojení do elektriny emitujú infračervené žiarenie a šíria okolo seba pekelne drahé, ale mimoriadne štýlové teplo.

Vyvaľovací nákupný vozík
Ak je zmyslom vášho života nakupovanie a najväčšou zábavou brázdenie obchodov, potom isto oceníte ležadlo v podobe nákupného vozíka. Ofi ciálne sa to volá volá Shopping Cart lounger, teda niečo ako nákupno-vozíkové vegetidlo. zrejme by sa malo používať tak, že človek príde neskutočne znavený náročným a namáhavým nakupovaním domov, a aby neutrpel šok z náhlej zmeny prostredia, bezvládne sa zvalí do nákupného vozíka. Tam naberie nové sily i kvalitný sieťovaný vzor na celú zadnú časť tela, a môže sa pustiť do ďalšieho „shoppingovania“. Tento model je prvý z plánovanej kolekcie. Ďalšie vraj budú mať aj zabudované reproduktory a konektory pre mp3 prehrávače. a v krajnom prípade sa na nich bude dať aj grilovať – ako veľkorozmerný rošt to nemá chybu.

Umývadlová vaňa
Pre majiteľov kúpeľní s rozmermi menšieho kurína je určený nápad z jedného dizajnérskeho štúdia. načo to je vlastne dobré, vyjde najavo až pri podrobnejšom skúmaní. na prvý pohľad to totiž vyzerá ako futuristická vaňa s viacmenej štandardnou batériou. Dokonca aj na druhý a na tretí. až pri štvrtom pohľade a rekonfi gurácii celého systému potenciálnym majiteľom svitne – keď je vaňa dolu, je to vaňa; keď je vaňa hore, je to umývadlo. Ušetrí to síce kopu miesta, no zároveň prináša riziko sporov. Pri záchodovej doske je štandardná poloha jasná, pri tomto vynáleze nie.