Diners Club Magazine

Jednou z najobľúbenejších lokalít na športové a rekreačné vyžitie Bratislavčanov je bezpochyby Železná studienka. Poskytuje relax v mnohých podobách, či už pre bežcov, cyklistov, korčuliarov, ale i lyžiarov. V neposlednom rade je ako stvorená na víkendové prechádzky v peknom prostredí úpätia Malých Karpát.

Ak vám prekáža ruch veľkomesta, ste zástancami zdravého životného štýlu so zmyslom pre pohyb, ale zároveň poznáte potiaže pravidelného dochádzania zo satelitov v okolí, musíte vyhľadať kompromis. Jedným z racionálnych riešení je obytný dom Kramer. Je situovaný v lukratívnom obvode Staré mesto v Bratislave v blízkosti Patrónky, v súbežnej tichej ulici K železnej studienke. Bytový dom je rodinného charakteru, má 4 nadzemné podlažia s 28 bytmi a suterén s 32 parkovacími miestami. Bytový dom má 1, 2, 3 a 4-izbové byty a mezonety.

Na prízemí sa nachádzajú 2, 3 a 4-izbové byty, ktorých súčasťou sú terasy a predzáhradky. Každý byt na vyšších podlažiach má balkón alebo terasu. Izby sú orientované na juh, na sever sú len okná z kuchyne, prípadne z ateliéru a toalety. Byty sa predávajú vo vyššom štandarde, každý byt má samostatné vykurovanie. Spolu s kvalitným zateplením a použitím relevantných stavebných materiálov sa podarilo dosiahnuť energetický certifikát skupiny B. V praxi to okrem pozitívneho vplyvu na životné prostredie prináša i nízke náklady na spotrebu energií. Bytový dom má jedno centrálne schodište a jeden výťah, ktorým sa dostanete komfortne aj z podzemnej garáže.

„Moja prvá aktivita smerom k vybudovaniu obytného domu Kramer sa začala v roku 2006. Po obhliadke pozemku som sa vybral smerom k Železnej studienke a bol som tam peši o tri minúty. To ma definitívne presvedčilo,” hovorí Ing. Peter Drobný, investor stavby. „Ďalšou výhodou je výborná dostupnosť všetkými smermi a dobrá občianska vybavenosť. Preto som si jeden z bytov ponechal pre seba,” dodáva. Bytový dom Kramer dokáže zaujať aj svojím exteriérom. Je rozpoznateľný čistými líniami a citlivým zasadením do okolitého prostredia.

Všetky podrobné informácie o voľných bytoch nájdete na www.kramer-invest.sk.