Diners Club Magazine

 

Pre muža

1. Easy Rider
Jazda na bicykli nemusí byť len doména stúpencov zdravého životného štýlu, ale jazdu na bicykli si môžu vychutnať aj tí, čo pred zdravím dávajú prednosť originálnemu štýlu. Zweistil prináša bicykel, ktorý silno podčiarkne imidž každého majiteľa. Vynikne však aj funkčnosť, lebo Zweistil sa mení z rýchlostného bicykla na pohodlný a coolový choper. Univerzálny prostriedok bol vytvorený nemeckým priemyselným dizajnérom Stefanom Wallmannom, ktorý ho zostrojil tak, aby bol k dispozícii v dvoch riadiacich pozíciách. Jedna je určená na jazdu mestom, pri ktorej potrebujete vnímať svoje okolie a svižne sa vyhýbať nástrahám cestnej premávky, a druhá je určená na dlhé pokojné trate, pri ktorých sa môžete oprieť a vychutnávať si jazdu. V jednom sa však podobá aj na starú „Ukrajinu“ – v oboch prípadoch musíte šliapať do pedálov...

2. Atmosféra času
Predstavte si hodiny, ktoré nemusíte ani naťahovať, ani v nich meniť batérie. Predstavte si hodiny, ktoré fungujú na základe atmosférických zmien. A predstavte si hodiny, ktoré vám svojím dizajnom vyrazia dych. Presne takéto hodiny zostrojil Jaeger LeCoultres. Atmosférický regulátor, ako svoj výtvor pre spoločnosť Dunhill nazval, dizajnom pripomína art-deco zapaľovače a tabatierky z tridsiatych rokov. Celá pointa hodín je ukrytá v špeciálnom strojčeku s označením Caliber 582, ktorý pracuje na základe zmien v atmosfére. Je to také perpetuum mobile pre začiatočníkov. Iba malá zmena teploty o jeden stupeň dodá hodinám dostatok „šťavy“ na 48 hodín fungovania.

3. Svieti aj za roh
Či už plánujete prepadnutie v Pacifi ku, alebo sa len chcete vyrovnať Stevenovi Seagalovi, Energizer vám bude vedieť pomôcť. Lebo jeho posledná novinka, vrecková baterka Hard Case Tactical Flashlight, je príliš „svalnatá“ na to, aby ste jej potenciál zneužívali na stanovačke. To, že ide o ťažkú váhu, dokazuje pevné odolné puzdro, nárazuvzdorné z výšky 4,5 metra, ako aj netradičná kombinácia svetelných lúčov. Hlavnému bielemu svetlu s výkonom 70 lumenov sekundujú nenápadná červená, takmer neviditeľná infračervená, zelená a upokojujúca modrá. A keď sa vám bojová akcia vydarí a pocítite náhlu potrebu túto radosť vytancovať, pokojne môžete baterku použiť ako stroboskop, hlava baterky je totiž otočná o 180 stupňov.

4. Ušatý jazvečík
Či už patríte medzi tých, čo radi vytŕčajú z davu, alebo sa skôr radíte do kasty čudákov, obrovské stereoslúchadlá z vás stred vesmíru nespravia. Veď dnes ich má už každý. Ale nie každý má do uší zavŕtaného psa. Tieto trinásťdolárové slúchadlá v tvare jazvečíka vám tak pomôžu dostať sa na výslnie obdivu. Vlastne či obdivu, alebo výsmechu, zistíte až potom.

5. Transformované prekvapenia
Na prvý pohľad len ďalšia nezmyselná vecička, no ak sa na Qosima pozriete pozornejšie, zistíte, že s ním môže byť ešte veľká psina. A neklamte, veď určite ste vždy túžili vlastniť transformera, ktorý sa zo svojej robotickej podstaty dokáže premeniť na USB hub, nefunkčný notebook alebo kazetový prehrávač. A presne toto Qosima dokáže. Hoci notebook v skutočnosti nefunguje, určite oceníte jeho primárnu funkciu, ktorou je USB hub, čo je akási USB „rozdvojka“.

6. Kreditka poslednej pomoci
Viete, čo budete na opustenom ostrove potrebovať najviac? Predsa túto kreditnú kartu. Pravdupovediac si za ňu nič nekúpite, lebo je falošná. Môže vám však zachrániť život. Tool Logic Survival Card je moderná verzia škatuľky poslednej záchrany s tým rozdielom, že vôbec nevyzerá ako škatuľka, ale skôr pripomína kreditnú kartu. A v takomto malom priestore je ukrytá celá vaša nádej na ďalšie prežitie. Obsahuje nôž s päťcentimetrovou čepeľou, zliatinový zapaľovač, signálnu píšťalku a praktickú lampu s nenápadným červeným svetlom, nechýba ani pinzeta a nesmierne dôležité špáradlo. Je to ako švajčiarsky nožík, ktorý sa zmestí do peňaženky. Žiaľ, fľaša dobrého alkoholu absentuje.

NEWPAGE

Pre ženy

1. Vševidiace (volské) oko
Ak ste to doteraz nevedeli, tak volské oko má oveľa viac možností využitia, ako len zasýtiť váš hlad. Konkrétne toto plastové volské oko vás privedie na správnu cestu. Keď teda máte tendenciu po príchode domov blúdiť miestnosťami, volské oko vám pohodlne osvetlí cestu do postele. Ale prečo by chcel niekto lampu v tvare volského oka? Odpoveď je, samozrejme, ťažká, ale proti gustu žiaden dišputát. Určite sa dá aj zjesť, no bude cítiť umelinou.

2. Slnečný zvuk
Dizajnér týchto slúchadiel by si určite zaslúžil poriadnu odmenu. A to nielen preto, že slúchadlá prinášajú skutočne futuristický dizajn, ale aj preto, že nefungujú na žiadny klasický zdroj energie. Zabudnite preto na baterky či problémové káble a dajte zelenú slnečnej energii. Slúchadlá Q-Sound sa držia tohto hesla a okrem toho, že sú bluetoothové, po celej dĺžke konštrukcie, tej, čo je takmer stále vystavená priamemu kontaktu so slnkom, majú solárny panel. O tom, že slúchadlá môžu byť niekedy inteligentnejšie ako to, čo je pod nimi, svedčí aj fakt, že Q-Sound môžu prijímať telefonické hovory alebo ich môžete prepojiť cez 3,5 mm jack s ďalšími slúchadlami.

3. Telefón, ktorý má cenu
Väčšina luxusných telefónov na trhu ponúka len svoju instantnú krásu s heslom „zažiariť a zhasnúť“. Našťastie sú na trhu výnimky, ako napríklad kanadský producent mobilných telefónov Mobiado, ktoré uspokoja aj citlivé oko vytrénovaného pôžitkára. Mobiado má za sebou niekoľko vydarených pokusov, napríklad ten z roku 2004, keď svetlo sveta uzrel model Professional vyrobený z leteckého hliníka, alebo telefón z roku 2008 Professional 105ZAF, ktorý bol prvým telefónom kompletne vyrobeným zo zafíru.

Tentoraz môžete svoje tučné peňaženky vyprázdniť za model PRO105GCB Rose. Táto „ružička“ je obalená v tele z 18-karátového zlata a všetky nápisy a symboly na ňom sú písané ručne, tlačidlá sú tiež v luxusnom vyhotovení, na ich výrobu bol použitý overený kryštál zafíru. Vnútri sa síce neskrýva žiadny technologický zázrak, ale ani na Pamele Anderson sme neobdivovali intelekt...

4. V jednoduchosti je krása
Či už ste zase raz neodhadli svoju hranicu a domov ste prišli v stave neopísateľnom, alebo chcete svoju manželku potešiť len tak bezdôvodne, darujte jej luxusný, dobre vyzerajúci a zároveň užitočný darček. Gadget4all.com predáva malý pôvabný šperk v tvare srdiečka. Tento na prvý pohľad naozaj luxusný klenot v sebe ukrýva USB fl ash disk s kapacitou 2 gigabajty. Len potom pri darovaní nezabudnite „odlepiť cenovku“, lebo suma 23 dolárov, a to aj v čase krízy, by mohla v rodine rozpútať peklo oveľa väčšie, ako nezvládnutá pitka s kamarátmi.

5. Útok slobodných žien
Niektoré ženy to majú s hľadaním toho pravého ťažké, veď už len prinútiť muža rozprávať o vernosti či oddanosti je takmer nemožné. Z Krajiny vychádzajúceho slnka však prichádza vecička, ktorá má za cieľ pomôcť všetkým vydajachtivým dámam dostať sa do stavu trvalého zväzku. Konsatsu Bra je koncept výrobcu spodnej bielizne Triumph. Podprsenka je navrhnutá tak, aby čo najvernejšie pripomínala svadobné šaty, Konsatsu však prichádza s veľkými LED hodinami, ktoré odrátavajú čas do svadby, ktorý si žena na začiatku nastaví. Ak tento čas nastane, na podprsenke sa otvorí špeciálna priehradka, v ktorej sú uložené všetky dôležité veci na vydaj, ako pero, svadobné certifi káty a, samozrejme, prsteň.

6. Zrkadielko, zrkadielko...
A máme tu ďalšiu hračku vyslovene určenú pre dámy. A páni, ktorí sa radi skrášľujú mejkapom, určite prepáčia. V podstate ide o hudobný prehrávač s ambíciou zlikvidovať ríšu iPodov. Ak nejaký vlastníte, pokojne ho hoďte na zem a rozdupte, lebo prichádza Newsmy XO, len 5 milimetrov tenký hliníkový MP3 prehrávač s 1,5-palcovým displejom. Do svojich útrob pojme od dvoch do štyroch gigabajtov a poradí si s formátmi AVI, MP3, WMA alebo FLAC. Nechýba mu záznamník a rádio. A pýtate sa, v čom je lepší ako váš iPod, ktorý ste práve rozdupali? Pozor, príde prekvapenie... Newsmy XO plní funkciu zrkadla. Čo je, a dámy to určite rady potvrdia, neoceniteľná funkcia.

Autor: Peter JURÁŠ
Foto: internet