diners club magazine
Diners Club magazine 1/2009

Expert v bare

Kulinárium

 

Čo musíte vedieť, ak chcete práve teraz z barov vysať to najlepšie

Stojím na streche závratne vysokej budovy, v ruke zvieram krehký pohár s ticho šumiacim koktejlom a hľadím na bláznivú hru svetiel na náprotivnom brehu temne prúdiacej Huangpu. Pred pár rokmi by sme pred sebou vraj videli iba lesy, teraz sa dívame na šialenú, opalizujúcu Pearl Tower, kúsok od nej „otvárač na fľaše“ – momentálne najvyššia vežu sveta, plus niekoľko ďalších tesne sa doťahujúcich mrakodrapov, blýskajúcich sa farebnými reklamami. Po hladine plávajú obrovské lode, ktorých jedinou funkciou je vyslať do sveta nejaký marketingový odkaz na dych berúcej megaobrazovke. V maličkom, no veľkolepo zamatovom bare v Hongkongu zažívam podobné pocity, len scenéria je ešte o niečo strelenejšia. Neuveriteľné, aký vizuálny klenot tvoria také umelé, pretechnizované objekty ako mrakodrapy. A ešte som aj svedkom historicky jedinečného momentu: O rok to bude vyzerať celkom inak... V aktuálnom stavebnom ošiali svetové – ale najmä ázijské a blízkovýchodné – metropoly explodujú ohromujúcimi mrakodrapmi a vežami, na ktorých prezieravo vyhradzujú nejaké to poschodie luxusným podnikom. V istom zmysle sú esenciou toho, čo od barového zážitku očakávam: Výnimočnosť, pocit iného sveta, ktorý ma vytrhne z bežnej reality. Výška dodáva drinku vzletnú príchuť. Vďaka exkluzívnej polohe sú to, samozrejme, podniky pre horných desaťtisíc a ak netrpíte závraťou, mnohé z nich skutočne stoja za návštevu. Nesklame Hongkong, Dubaj, Istanbul, Šanghaj, Sydney a, samozrejme, New York... DC_

Hongkong: M Bar
Miestny Mandarin Oriental je domovom tohto sexi, sviečkami okrášleného neveľkého baru s výhľadom na diskotékové svetlá veľkomesta. Ukážkovo profesionálny personál vám k pitiu ochotne naservíruje dokonalé malé pochúťky zo susednej nóbl reštaurácie.

Šanghaj: M on the Bund
Jeden z najslávnejších barov výhradne a exkluzívne pre smotánku. Skvelé drinky, fantastický výhľad, pozorná obsluha a, samozrejme, vyberaná spoločnosť. Rozľahlý, veľkolepý priestor so vzrušujúcou terasou, na ktorej sa vám na chvíľu zastaví pulz: Živel Šanghaj vám poslušne leží pri nohách.

Hongkong: Felix
V megadrahom hongkonskom hoteli The Peninsula sídli jeden z najúchvatnejších barov sveta a ako bonus k dokonalým drinkom ponúka aj nebeský výhľad. Dizajn navrhol Philippe Starck a šepká sa najmä o pánskych toaletách: Presklené steny vám dovolia obdivovať prístav počas „celej“ vašej návštevy.

Bangkok: Sirocco
Neprekonateľné koktejly tu popíja créme de la créme zámožných miestnych aj vyberavých cudzincov. Tristošesťdesiatstupňový výhľad je totiž len čerešnička na torte kráľovského zážitku, ktorý sprostredkúva reštaurácia s efektne podsvieteným kruhovým barom na streche sveta.

Londýn: Top Floor Bar
Vychýrený Top Floor Bar v miestnej architektonickej hračke s nežnou prezývkou Uhorka. Presklená strecha baru vás vynáša do netušených výšin radosti nad jedno z najdrahších miest sveta.

Autor: Laura Jurkovičová
Foto: internet, Shutterstock

 

 

Späť hore
Tlač...

Obsah

  Vyznamenanie
 

Editoriál Borisa Filana

  Easy riders
 

Made in Slovakia

  Po stopách víťaza
 

Cestopis

  V labyrinte ľudskej duše
 

Osobnosť

  Americká krása
 

Dovolenka

  Sloboda pohybu
 

Šport

  Ako ukradnúť eiffelovku Hoci aj dvakrát
 

Legendárne zločiny

  Jarné nálady
 

Móda

  S britským akcentom
 

Móda

  Inšpirácie
 

Inšpirácie

  Korenistá história
 

Kulinárium

Expert v bare
 

Kulinárium

  Pre muža / Pre ženu
 

Gadgety

  Čo sa skrýva za titulmi
 

Manažér & Etiketa

  Knihy, hudba, DVD
 

Recenzie

  Hudobné súvislosti
 

Hudobné štýly

  Kto je kto
 

Autá

Galéria