Diners Club Magazine
Choreograf, režisér a scenárista Ján Ďurovčík (35) má za sebou už roky tvrdej driny a len za posledné obdobie nám zarezonoval ako porotca tanečnej súťaže Let ‘s dance a réžijne sa podieľal aj na príprave VII. Plesu v opere SND. Ale keby sme mali vymenúvať, čo všetko už „spáchal“, nestačilo by nám niekoľko strán. A o tom, že Jano je naozaj nezávideniahodne zaneprázdnený, sme sa presvedčili počas jeho jedného pracovného dňa. Pracovať začína zvyčajne od desiatej dopoludnia a ak sa podarí, končí o desiatej hodine večer.

 

10.00 –12.00
Janko sa ponáhľal do novostavby SND, kde sa konala predstavovačka novej technológie k baletu Popolvár, ktorý sa bude hrať už na doskách nového divadla od júna.
12.00 –14.00
V centre Bratislavy sa stretol so scénografom Martinom Černým. Spoločne diskutovali o podrobnostiach k muzikálu Pokrvní bratia, ktorý Ján Ďurovčík bude pripravovať v Čechách. Klasicky nesmela chýbať jeho obľúbená cigara.
14.00 – 18.00
Po rýchlom obede sa ponáhľal na skúšku do baletnej sály SND, kde s tanečníkmi trénoval Vivaldiho Štyri ročné obdobia.
18.30 – 19.00
Každodenný tréning vo fi tnescentre nesmie vynechať. Stačí mu iba tridsať minút intenzívneho cvičenia, ale bez posilňovania by preňho deň ani nebol úplný.
19.30 – 21.30
Po rýchlej sprche sa Janko ponáhľal na ďalšie stretnutie. Tentoraz to bola porada organizačného výboru Zemplínskeho plesu, kde je podpredsedom. Počas stretnutia mu neprestajne vyzváňal telefón a čakalo ho podpisovanie mnohých dokumentov. V tomto čase má Jano zvyčajne pracovné stretnutia. Ale keď má voľno, ide si s kamarátmi zahrať futbal.
foto: Pavol Weber